Česky Deutsch
Telefonické rezervace 603 168 923

Tipy pro volný čas

Františkovy Lázně

Léčivé účinky zdejších pramenů jsou známy od 15. století. Je doloženo, že v roce 1700 v Německu prodej františkolázeňské vody, tehdy prodávané po úplně celé zemi, převýšil objem vody pocházející ze všech německých lázní. Z počátečních venkovských lázní s jedním pramenem (Františkův pramen), dřevěnou kolonádou a několika lázeňskými se velice rychle staly jedny z nejvyhledávanějších a díky promyšlené výstavbě nových ulic a areálů také jedny z nejzelenějších evropských lázní.

Muzeum (300 m)

Dějiny muzea začínají v r. 1912, kdy místní občanské sdružení shromažďovalo mezi františkolázeňskými občany historické předměty pro budoucí místní muzeum. Tuto iniciativu podpořil tehdejší starosta Františkových Lázní Evžen Loimann a přenesl celou záležitost do kompetence města - tím bylo muzeum oficiálně založeno.

Divadlo Boženy Němcové (900 m)

K lázeňskému koloritu patřilo a doufejme, že bude patřit, i kulturní vyžití. Kdopak by se rád nepobavil. Proto byly i Františkovy Lázně od založení vyhledávány společnostmi komediantů i pěvců. S představeními se zde prokazatelně mohli hosté setkat v upravené přízemní hospodářské budově u Společenského domu už v roce 1808.

Miniatur golf (1,2 km)

SK Golf club Františkovy Lázně byl založen 27.6.1972 jako TJ Lokomotiva, poté užíval ještě název TJ ČSSL až k názvu dnešnímu. Za své přijal hřiště miniaturu ve Františkových Lázních u lázeňského domu Imperial, které bylo vystavěno v krásném a klidném prostředí v roce 1971.

Aquaforum (1,3 km)

Aquaforum svět vody a relaxace ve Františkových Lázních - Vám nabízí jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. Nechte se unášet neopakovatelným prostředím a načerpejte pohodu těla, mysli i duše.

Národní přírodní rezervace SOOS (6,3 km)

Jedno z přírodně nejcennějších území u nás tvořené rozlehlým rašeliništěm a minerálním slatiništěm. Na některých místech vystupují hlubinné minerální prameny které vyvěrají na povrch přes vodu a bahno a vytvářejí tzv. bahenní sopky, někde vyvěrá pouze plyn CO2 což označujeme jako mofety. Přes území vede naučná stezka.

Hrad Ostroh-Seeberg (5 km)

Seeberg je původně románským ministeriálním hradem z konce 12. století, který byl přestavěn v gotickém a renesančním slohu. Areál se skládá z vlastního hradu a hospodářského předhradí s hospodářskou budovou a barokní stodolou. Hrad tvoří dva samostatné paláce - románský a gotický, které jsou provázány renesančním křídlem s arkádovou chodbou v nádvoří.

Komorní hůrka (3,4 km)

Komorní hůrka je považována za naší nejmladší činnou sopku. Zatímco nejsilnější sopečná činnost probíhala na Chebsku v třetihorách, předpokládá se, že výbuch této sopky se odehrál v mladších čtvrtohorách před 10 000 - 8 000 lety.

Motýlí dům (3,3 km)

Motýlí dům v Žirovicích je spojením klasického muzea s velkou sbírkou našich a tropických motýlů s ukázkou živých motýlů v přirozeném prostředí.

Amerika (2 km)

Amerika je rozlehlý chovný rybník na ploše téměř 60 ha. Patří do rozlehlé rybniční soustavy rozprostřené ve stejnojmenném lesoparku na okraji Františkových Lázní.


Další tipy?

dot.png  Rádi vám doporučíme i další atraktivní cíle, dosažitelné pěšky, autem nebo na kole.


Františkovy Lázně 

Františkovy Lázně